این روزها بیماری کرونا به یک اپیدمی تبدیل شده و اکثر کشورهای دنیا درگیر آن هستند و راههای مختلف برای جلوگیری از آن وجود دارد. یکی از این روشها، عدم حضور در مکان های آلوده و مناطقی است که افراد ناقل به تازگی در آن حضور داشته اند. اما این که بتوانیم مناطق آلوده را تشخیص دهیم، کاری است که از اپلیکیشن Mask بر می آید. این برنامه که به همت دانشجویان و اساتید دانشگاههای مطرح کشور ارائه و طراحی شده به شما اجازه میدهد تا مناطق مشکوک به بیماری را از روی نقشه تشخیص دهید.

چنانچه قصد رفتن به مکان های قرمز رنگ روی نقشه را دارید از اینکار اجتناب کنید. چنانچه به تازگی در یکی از محل های آلوده حضور داشته اید، تماس خود را با افراد سالم قطع کنید. حتی‌الامکان خود را قرنطینهٔ خانگی کنید و به محض بروز علایم نظام سلامت و درمان را مطلع کنید. این برنامه تا حدزیادی میتواند تماس افراد بیمار و مشکوک را از افراد سالم کاهش دهد. این یکی از روش های توصیه شده برای جلوگیری از بیماری و شکستن زنجیره ابتلا به کرونا می باشد.

شما میتوانید در صورت تمایل میتوانید شماره تماس خود را در برنامه ثبت کرده و بدون نگرانی بابت از دست رفتن اطلاعات، وارد قسمت های مختلف برنامه شوید تا چنانچه شخص آلوده ای در اطرافتان وجود داشت، هشدارهای برنامه برایتان ارسال شود. همچنین از آمار هر روزه ی تعداد مبتلایان و یا بهبودیافتگان مطلع شده و با داشتن اطلاعات کافی راجع به این بیماری مانع گسترش بیشتر آن شوید.

ویژگی های برنامه Mask اندروید :

  • امکان مشاهده مناطق آلوده به ویروس کرونا از روی نقشه
  • دریافت هشدارها و پیام ها در خصوص افراد مبتلا
  • نمایش آمار کلی تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان